Programy

Laboratoř Nadace Vodafone 2013/14

Logo-Nadace-Vodafone-281-150Ve spolupráci s občanským sdružením Lean Startup CZ právě probíhá ověřování nápadů pro program Technologie pro společnost v rámci podpory Nadace Vodafone. Týmy jsou vedeny mentory, setkávají se každé tři týdny na odborných workshopech a prezentují své pokroky. Obdržely mikrogranty pro pokrytí přímých nákladů na probíhající experimenty – ověřování svých nápadů v terénu, nikoliv na papíře. Cílem je snížení rizika a lepší alokace grantových prostředků programu Technologie pro společnost.

Struct Validator 2014

Připravujeme interní program pro projekty, kterým věříme a které chceme podpořit. Projekty jsou většinově zaměřené na využití velmi vyspělých technologií pro společenský prospěch.

EduFórum Validator 2014

S občanským sdružením EduFórum připravujeme program pro ověřování vzdělávacích inovativních projektů.

Speciální programy

WebExpo Startup Camp 2012

webexpostartupcamp-logoVe spolupráci s WebExpo a Inovacentrem ČVUT jsme zorganizovali desetidenní Lean Startup kurz. Každý den jiný mentor, hromada práce, ověřování s lidmi. A obvykle i tvrdý náraz a změna byznys modelu. Tato akce byla primárně vzdělávací, zaměřená na naučení se procesu, přesto jeden z týmů odjížděl z kempu s reálnými poptávkami po svých službách.

Agilní vývoj webových aplikací na VŠE 2012/13

4it445-logoPlnohodnotný celosemestrální kurz zaměřený na Lean Startup. Na konci semestru 5 týmů spustilo 5 funkčních webů. Důkaz, že to jde a kolik toho studenti dokáží, když to dává smysl. Ve spolupráci s: Václav Stoupa, Lukáš Burkoň a Jan Mittner.